عکاسی فروشگاهی

این دست عکس‌ها را می‌تواند به دو دسته کلی تقسیم کرد، ابتدای عکس‌های مربوط به فروشگاه‌های اینترنتی که با عنوان‌های دیگری هم شناخته شده‌اند. مثل عکاسی فروشگاهی، پک شات و eCommerce. دسته دیگر عکس‌هایی هستند که گرچه در زمینه سفید عکاسی شده و دکور خاصی برای آنها ساخته نشده، اما در نورپردازی و ادیت این عکس‌ها بسیار وقت و انرژی صرف شده. ارزش‌ این عکس‌ها کمتر از عکس دکوراتیو نیست. این عکس‌ها گاهی به صورت ساده چاپ می‌شوند و یا برای ترکیب با المان‌های گرافیکی توسط شرکت‌های تبلیغاتی و گرافیست‌ها استفاده می‌شوند.

هدف از عکاسی فروشگاهی

در این نوع عکس، که زیر مجموعه عکاسی صنعتی قرار خواهد گرفت، هدف شناساندن ویژگی های محصول بدون دخل و تصرف و دستکاری کردن آن ویژگی ها است. قراردادی که در زمینه عکاسی تبلیغاتی برخورد کاملا متفاوتی خواهیم داشت. یعنی تا جایی که هویت محصول زیر سوال نرفته باشد می‌توانیم در تصویر و ویژگی‌های آن دست ببریم. موارد اصلی استفاده این عکس‌ها در طراحی لیست محصول و کاتالوگ است. البته امروزه بازار بزرگ مصرف آن در زمینه فروش اینترنتی یا همان eCommerce را نمی‌توان نادیده گرفت.

هزینه‌ها

تایین هزینه برای عکاسی پر از سوال و چالش است. عکاسی زمینه سفید از این ماجرا جدا نیست. با توجه به توضیحات مختصری که در مورد انواع عکس‌های زمینه سفید و مورد مصرف آنها دریافت کردید، می‌‌توانید پیش بینی کنید که هزینه هر پروژه با دیگری متفاوت خواهد بود. عکس‌های فروشگاهی به دلیل استفاده کوتاه مدت و تولید سریع با هزینه پایینتری تولید می‌شوند و عکاس زمان کمتری برای دقیق بودن عکس صرف می‌کند. در مقابل تولید عکس‌های زمینه سفید کاتالوگی بسیار زمان‌بر هستند. پس در مقایسه هزینه بسیار بالاتری هم برای تولید آن‌ها صرف خواهد شد.

چه نوع عکاسی مناسب کسب و کار شماست ؟

می‌توانیم شما را در زمینه عکاسی تبلیغاتی راهنمایی کنیم

تلفن:  ۷۷۲۷۵۳۶۵ – ۰۹۱۲۸۱۰۳۲۷۲